Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Męcinka 

Protokół Nr 6
Protokół Nr VI

Protokół Nr VI/03

z szóstej sesji Rady Gminy Męcinka

w dniu 26 lutego  2003 r.

 

 

Godzina rozpoczęcia sesji – 10 00

Godzina zakończenia sesji - 12 00

 

Na stan 15-tu radnych w sesji uczestniczyło  13-tu radnych.

Nieobecni usprawiedliwieni radni : Mariola Mikołajczyk i Jerzy Prus.

 

Na sesję Rady Gminy Przewodniczący zaprosił :

 

1.                  Radnych Rady Gminy Męcinka,

2.                  Wójta Gminy,

3.                  Sołtysów wsi,

4.                  Dyrektorów szkół,

5.                  Mieszkańców gminy.


Otwarcie sesji.

Otwarcia sesji Rady Gminy Męcinka dokonał Przewodniczący Rady Gminy  Stanisław  Prędkiewicz wypowiadając formułę „ Otwieram szóstą zwyczajną sesję Rady Gminy Męcinka”. Na wstępie stwierdził, że na stan 15 – tu radnych  obecnych jest 13 radnych, co stanowi quorum przy którym Rada Gminy może obradować i podejmować prawomocne uchwały.

 

Następnie przedstawił porządek  obrad, który przewidywał :

 

1.                              Przyjęcie  protokołu z V sesji.

2.                              Składanie interpelacji, wniosków i zapytań.

3.                              Powołanie Sekretarza Gminy.

4.                              Rozpatrzenie i podjęcie uchwał  :

1/ w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego we wsi Małuszów obejmującego część działki nr 70/3 oraz na części działki nr 70/4 w gminie Męcinka,

2/ w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego we wsi Małuszów obejmującego część  działki nr 199/2 w gminie Męcinka,

3/ w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych,

4/ w sprawie upoważnienia osób właściwych do wykonywania czynności z zakresu ustalania warunków podróży służbowych przewodniczącego Rady Gminy;

5/ w sprawie ustalenia wysokości dodatku specjalnego dla Wójta Gminy w Męcince.

     5. Informacja Wójta Gminy o działalności w okresie od ostatniej sesji.

     6. Sprawy różne.

  1. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania  radnych
  2. Zamknięcie sesji.

 

Nie wniesiono żadnych uwag do  porządku obrad.

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie  przyjęcie porządku obrad w przedstawionym brzmieniu.

Za przyjęciem porządku obrad głosowało 13-tu obecnych na sesji radnych

(jednogłośnie).

 

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził, że  Rada Gminy Męcinka zatwierdziła porządek obrad Rady Gminy Męcinka.

 

Punkt 1 – Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

 

W sprawie protokołu  z poprzedniej sesji Radni nie wnieśli  żadnych uwag ani wniosków. Za przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji głosowało 15 – tu radnych. Przewodniczący  Rady Gminy stwierdził, że zatwierdzony został protokół z piątej zwyczajnej sesji  Rady Gminy, która odbyła się w dniu 30 stycznia  2003 r.

 

Punkt 2. Zgłaszanie interpelacji, wniosków  i zapytań .

 

Radni zgłosili następujące interpelacje, wnioski i zapytania :

 

Radny Wojciech Lichoń z Kondratowa

-         Spowodować usunięcie z drogi powiatowej Męcinka – Pomocne  wyciągniętego  drzewa, które zagraża bezpiecznej jeździe.

 

Wójt Gminy wyjaśnił, że o fakcie tym zawiadomiona została Policja.

 

Radny Franciszek Lulek z Myslinowa

-         Wystąpić do Rejonowego Zarządu Melioracji i Urządzeń  Wodnych we Wrocławiu  o przegląd całego potoku Kamiennik w Muchowie i zakwalifikowanie odcinków zniszczonych do remontu (szczególnie w dolnej części wsi w miejscu przylegania potoku do drogi wojewódzkiej).

-         Zabezpieczyć gospodarstwa domowe w dolnej części wsi Muchów od spływającej wody poprzez wybudowanie rowu opaskowego.

 

Radny  Franciszek Rudziec ze Słupa

-         Pogłębić strumień na odcinku 100 m.

-         Dostarczyć obiecane kruszywo.

 

Radna Jolanta Dubińska z Pomocnego

-         Spowodować świecenie się lamp w m. Pomocne.

 

Radny Edmund Sekuła z Pomocnego

-         Zaplanować wykonanie projektu budowy garażu na autobus szkolny w związku z zamiarem sprzedaży bazy po SKR  w m. Pomocne.

 

Radny Wiesław Gregulski z Męcinki

-         Spowodować wykonanie  spływów  dla wody w poboczach drogi Męcinka – Pomocne. Woda płynie drogą.

-         Nawieźć grubszego grysu na drogę do osiedla w Męcince.

 

Radny Grzegorz Urbanowski z Piotrowic

-         Ująć w wykazie  dróg do przekwalifikowania na drogę gminną  dalszy odcinek drogi o numerze 801 w Piotrowicach.

 

Radny Edward Bobowski z Piotrowic

-         Doprowadzić do udrożnienia mostku, aby woda nie wyciekała na drogę k/ szkoły w Piotrowicach.

-         Zlikwidować dzikie wysypisko śmieci przy drodze transportu rolniczego Piotrowice  w k/ Myslibórza.

 

Radny Jan Krupiński z Sichowa

-         Dokończyć budowę oświetlenia przy drodze wojewódzkiej.

-         Czy Zarząd Dróg Powiatowych zamierza, a jeżeli tak, to kiedy wyczyścić rowy przy drodze powiatowej biegnącej przez Sichów.

 

Przewodniczący Rady Gminy poinformował obecnych, że na zgłoszone interpelacje, wnioski i zapytania odpowiedzi radni otrzymają w końcowej części obrad. W przypadku zaś niemożności udzielenia odpowiedzi wyjaśnienie zostanie udzielone na piśmie w terminie 14-tu dni.

 

Punkt 3. Powołanie Sekretarza Gminy.

 

Rada Gminy przeszła do realizacji punktu związanego z powołaniem Sekretarza Gminy. `

Przewodniczący Rady Gminy  poinformował obecnych, że na wniosek Wójta Gminy w dzisiejszej sesji udział bierze kandydat na to stanowisko Pan Józef  Święcicki.

Poprosił Pana Święcickiego o przedstawienie  obecnym  informacji nt. swojej osoby.

Kandydat na stanowisko Sekretarza przedstawił  swój poziom wykształcenia tj. wyższe ekonomiczne oraz przebieg pracy zawodowej. Poinformował, że przez ostatnie trzy lata pełnił stanowisko dyrektora Międzynarodowych Targów Chleba w Jaworze. Jest radnym Rady Miasta w Jaworze trzecią kadencję tj. 1990-1994. 1998 – 2002  i 2002 – 2006. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Radny Edward Bobowski zwrócił się z zapytaniem, czy praca na tym stanowisku nie będzie kolidowała z organizacją Targów Chleba, pracą w Radzie Miasta.

Józef Święcicki oznajmił, że po powołaniu na to stanowisko zrezygnuje  ze stanowiska dyrektora Międzynarodowych Targów Chleba,  natomiast będzie tak organizował swoją pracę aby móc również uczestniczyć w pracy jako radny Rady Miasta.

 

Więcej  zapytań do kandydata nie było.

 

Przewodniczący Rady Gminy poinformował obecnych, że powołanie Sekretarza Gminy odbywa się w głosowaniu jawnym i poddał pod głosowanie powołanie Józefa Sięcickiego na stanowisko Sekretarza Gminy.

 

Za powołaniem na stanowisko Sekretarza Gminy Pana Józefa Święcickiego głosowało 13-tu obecnych na sesji radnych (jednogłośnie).

Przewodniczący Rady stwierdził powołanie na stanowisko Sekretarza Gminy Pana Józefa Święcickiego. Uchwała Nr VI/26/03 w tej sprawie stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

Punkt 4 . Podjęcie uchwał .

 

1/ Jako pierwszy  przedstawiony został  projekt  uchwały w sprawie  uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego we wsi Małuszów obejmującego część działki nr 70/3 oraz na części działki nr 70/4 w gminie Męcinka.                                      

O przedstawienie projektu uchwały Wójt Gminy poprosił pracownicę Urzędu Gminy P. Joannę Zelent, która szczegółowo  omówiła zawarte w projekcie uchwały ustalenia. 

Poinformowała obecnych, że grunty te właściciel zamierza przekształcić na grunty związane z diałalnością usługową  pod budowę warsztatu stolarskiego a także, że projekcie miejscowego planu  zagospodarowania przestrzennego  proponuje się  ustalenie stawki procentowej w wysokości 10 % w stosunku do wzrostu wartości nieruchomości objętej planem, służącą naliczeniu jednorazowej opłaty uiszczonej przez właściciela nieruchomości w przypadku ich zbycia w ciągu 5 lat od dnia w którym ustalenia miejscowego planu stały się obowiązujące.

Ponadto przedstawiła oświadczenie Wójta Gminy Męcinka, w którym Wójt Gminy stwierdza, że przedstawione do uchwalenia obydwa projekty  miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, przekazane radnym w materiałach na sesję ,  są spójne z polityką przestrzenną Gminy określoną w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy.

 

Do projektu uchwały Radni nie zgłosili żadnych wniosków ani uwag.

Przewodniczący Rady poddał pod głosowanie  podjęcie uchwały w przedstawionym brzmieniu. Za podjęciem uchwały głosowało 13-tu obecnych na sesji radnych (jednogłośnie).

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego we wsi Małuszów obejmującego część działki nr 70/3 oraz na części działki nr 70/4 w gminie Męcinka  i uchwała Nr VI/27/03 w tej sprawie stanowi załącznik do niniejszego protokołu.                                                                                                                                  

 

2/ Drugi projekt  uchwały dotyczył  uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego we wsi Małuszów obejmującego część  działki nr 199/2 w gminie Męcinka.

 

Projekt uchwały omówiła pracownica Urzędu Gminy Joanna Zelent.

Poinformowała obecnych, że grunty te właściciel zamierza przekształcić na grunty związane z diałalnością gospodarczą pod rozbudowę magazynu sklepowego Projekt uchwały omówiła szczegółowo pracownica Urzędu Gminy Joanna Zelent a także, że w projekcie miejscowego planu  zagospodarowania przestrzennego  proponuje się  ustalenie stawki procentowej w wysokości 10 % w stosunku do wzrostu wartości nieruchomości objętej planem, służącą naliczeniu jednorazowej opłaty uiszczonej przez właściciela nieruchomości w przypadku ich zbycia w ciągu 5 lat od dnia w którym ustalenia miejscowego planu stały się obowiązujące.

 

Do projektu uchwały Radni nie zgłosili żadnych wniosków ani uwag.

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie  podjęcie uchwały w przedstawionym brzmieniu. Za podjęciem uchwały głosowało 13-tu obecnych na sesji radnych (jednogłośnie).

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego we wsi Małuszów obejmującego część działki nr 199/2 w gminie Męcinka i uchwała w tej sprawie Nr VI/28/03 stanowi załącznik do niniejszego protokołu.                                                                                                                                     

 

3/ Kolejny projekt uchwały dotyczył  zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych. . 

 

W sprawie uchwały głos zabrał radny Franciszek Rudziec i oznajmił, że w wykazie dróg nie ma dróg zgłoszonych przez niego z obrębu wsi Słup.

Wójt Gminy wyjaśnił, że wszystkie zgłoszone drogi po uzyskaniu opinii starostwa  zostaną  wykazane w następnej uchwale.

W chwili obecnej na sesji przedłożony został projekt uchwały dotyczący wykazu dróg przekazanych do zaopiniowania Zarządowi Powiatu w Jaworze i pozytywną opinię projekt uchwały uzyskał.

Więcej zapytań w sprawie projektu uchwały nie było.

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie podjęcie uchwały w przedstawionym brzmieniu.

Za podjęciem uchwały głosowało 11 radnych, 2 –ch radnych wstrzymało się od głosowania.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził  podjęcie uchwały w  sprawie zaliczenia  dróg do kategorii dróg gminnych i uchwała Nr VI/29/03 stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

4/ Kolejny projekt uchwały dotyczył upoważnienia osób właściwych do wykonywania czynności z zakresu ustalania warunków podróży służbowych przewodniczącego Rady Gminy.

 

Do projektu uchwały radni nie wnieśli żadnych uwag ani wniosków.

Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie podjęcie uchwały w przedstawionym brzmieniu.

Za podjęciem uchwały głosowało 13-tu obecnych na sesji radnych (jednogłośnie).

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia osób właściwych do wykonywania czynności z zakresu ustalania warunków podróży służbowych przewodniczącego Rady Gminy i uchwała w tej sprawie Nr VI/30/03 stanowi załącznik do niniejszego protokołu. .

 

5/ Ostatni przedłożony Radzie Gminy  projekt uchwały dotyczył ustalenia wysokości dodatku specjalnego dla Wójta Gminy.

Projekt uchwały odczytał Przewodniczący Rady Gminy i zaproponował aby  ustalić dodatek specjalny w wysokości 20 %.

W sprawie projektu uchwały głos zabrał radny Wojciech Lichoń  i  stwierdził, że Rada Gminy przyznała Wójtowi Gminy najwyższe możliwe  z tabeli wynagrodzenie, kierując się faktem, że nie otrzyma on dodatku specjalnego, gdyż taki był wcześniej kwestionowany i dla Wójtów Gmin był dodatkiem uznaniowym.

W związku z powyższym należałoby wynagrodzenie zasadnicze odpowiednio  obniżyć aby wynagrodzenie łącznie z dodatkiem specjalnym było takie samo.

W sprawe tej głos zabrał Radca Prawny Józef Kowalski.

Oznajmił on  obecnym, że w związku z rozporządzeniem  Rady Ministrów  z dnia 3 grudnia 2002 r. zmieniającym rozporządzenie  w sprawie zasad wynagradzania  i wymagań kwalifikacyjnych pracowników samorząowych zatrudnionych w Urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich dodatek przysługuje wójtowi  w kwocie  wynoszącej co najmniej 20 % i nie przekraczającej 40 % łącznie wynagrodzenia zasadniczego i funkcyjnego. Ponadto z analizy zmienionego par. 7 wynika, że dodatek  specjalny dla wójta ma charakter szczególny, odmienny niż w odniesieniu do innych pracowników samorząowych. Ma on charakter obligatoryjny i rada gminy ma jedynie swobodę, co do  jego wysokości. Ponadto zgodnie z kodeksem pracy wójt gminy nie może zrzec się takiego dodatku.

Odsnośnie  wystąpienia przez radnego Wojciecha Lichonia w sprawie wynagrodzenia  wyjaśnił, że zmienić wynagrodzenia na niższe dla osób z wyboru bądź powołania jest niemożliwe.

Skarbnik Gminy poinformowała, że na poprzedniej sesji uchwalony został budżet Gminy na rok 2003 i w budżecie tym w dziale administracja przewidziany został dodatek specjalny dla Wójta.

W sprawie dodatku specjalnego głos zabrał Wójt Gminy i oznajmił, że podtrzymuje swoje oświadczenie jakie złożył również na poprzedniej sesji i nie będzie domagał się odsetek z tego tytułu.

Więcej uwag w sprawie projektu uchwały nie było.

Przewodniczący Rady Gminy poddał  projekt uchwały pod głosowanie.

Za podjęciem uchwały w sprawie ustalenia wysokości dodatku specjalnego dla Wójta Gminy Męcinka tj. 20 % głosowało 12-tu radnych, 1 radny wstrzymał się od głosowania.

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził  podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości  dodatku specjalnego dla Wójta Gminy i uchwała Nr VI/31/03 stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

 

Punkt 5. Informacja Wójta Gminy o działalności w okresie od ostatniej sesji.

Wójt Gminy poinformował obecnych na sesji, że w okresie od ostatniej sesji  :

-         na zaproszenie Wicemarszałaka  Województwa Dolnośląśkiego  Pana  Janusza Pezdy uczestniczł  w konsultacjach i przygotowaniach dotyczących planowania inwestycji i kontraktu wojewódzkiego;

-         spotkał się z przedstawicielami Zakładu Energetycznego w Legnicy w sprawie propozycji podpisania długoletniej umowy  na modernizację i eksploatację sieci oświetlenia  ulicznego na terenie gminy;

-         spotkał się z rodzicami dzieci  w wieku szkolnym ze wsi Swłup w sprawie  przejęcia dzieci do szkoły podstawowej i gimnazjum w Męcince, a następnie zorganizował drugie spotkanie  z przedstawicielami rodziców i PKS w celu omówienia dojazdu dzieci do ww. szkół. Na spotkaniu tym uzgodniono, że  autobus kursowy, który wyjeżdża w godzinach rannych  do miejscowości Jawor zmieni trasę przejazdu, wjeżdżając z dziećmi do Męcinki. Rodzice zaś zadeklarowali, iż do końca miesiąca marca podejmą decyzję i powiadomią dyrektorów szkół.

-         Uczestniczył w spotkaniu o zasięgu powiatowym w gminie Paszowice , które poświęcone było sprawie utylizacji padłych sztuk bydła. Ustalono, że doraźnym wyjściem z sytuacji będzie zakupienie  kontenera chłodniczego. 

-         Uczestniczył w spotkaniu wójtów, burmistrzów i prezydentów zorganizowanym przez  Sejmową Komisję Samorząu Terytorialnego i Polityki Regionalnej i Zwiążku Gmin Wiejskich RP, tematem spotkania było „Wyzwanie dla gmin z obszarów wiejskich w procesie akcesji Polski do UE”. Przedstawiony został  narodowy plan  rozwoju na lata 2002 – 2004 w dziedzinie pomocy gminom wiejskim w korzystaniu z funduszy europejskich, form pomocy i wysokości środków finansowych przeznaczonych na tę pomoc.

-         Uczestniczył w konwencie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast   z terenu byłego województwa legnickiego, na którym omawiane były sprawy zwiążane ze środkami na remonty  dróg a także przystąpienia do Stowarzyszenia „Dolny Śląsk w Unii Europejskiej”;

-         Zorganizował spotkanie z rolnikami z terenów górskich w celu przygotowania do absorpcji środków   z funduszy strukturalnych w latach 2004 – 2006 w ramach koncepcji rolno – środowiskowej. Zagadnienia referowali :  przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego  i Dyrektor Parku  Krajobrazowego „Chełmy”;

-         Na zaproszenie Wojewody Dolnośląskiego uczestniczył  w spotkaniu dotyczącym roli samorządów w jakości edukacji, wykorzystaniu informacji o wynikach sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego w procesie zarządzania samorządowymi placówkami oświatowymi, kształtowaniem polityki regionalnej Dolnego Śląska;

-         Przystąpił do internetowego  Systemu Ewidencji Kart  Projektów, zadaniem   bazy danych ISEKP będzie pełnienie roli informacyjnej na temat ilości i stanu  przygotowania potencjalnych projektów do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Europejskiego.;

-         Jest w trakcie rozmów w celu pozyskania grantu finansowego na utworzenie Gminnego Centrum Informacji w Męcince, II edycja tworzenia GCI rozpocznie się od miesiąca kwietnia;

-         Z dniem 1 marca  uruchomiony zostanie program  „Moja Gmina w Unii Europejskiej”, program będzie obsługiwany przez stażystów z terenu Gminy;

-         Uczestniczył w pracach komisji problemowych Rady Gminy.

-         Zarządzeniem powołał Komisję ds. mieszkaniowych, w składzie której proponuje udział radnych : J. Prusa i J. Głowiaka.

-         Odbył negocjacje w sprawie  sprzedaży  byłej bazy SKR w Pomocnem. Wybrana została najkorzystniejsza oferta sprzedaży za gotówkę  jednemu z oferentów, tj. za 36.000,00 zł.

-         Odbył rozprawy administracyjne w sprawie przeanalizowania  możliwości spłaty zadłużenia  jednostek w stosunku do Gminy, w wyniku powyższych rozpraw zadecydowano o umorzeniu 30 % zadłużenia.

-         Poinformował obecnych, że umorzył podatek Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy z uwagi na słabą kondycję finansową i Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sichowie z uwagi na zadłużenie, które min. powstało na skutek tego, że Gmina zachęcała podmiot do tych czynności  obiecując  kupno świetlicy w zamian za należny podatek.

-         Poinformował na zakończenie, że przyszła kolejna decyzja z Kolegium Odwoławczego przy Sejmiku Samorządowym Województwa Dolnośląskiego w sprawie  określenia podmiotu zobowiązanego do płacenia podatku od nieruchomości : oczyszczalnia ścieków w Małuszowie i wskazało COM-D Jawor.

 

Punkt 6 . Sprawy różne.

W sprawach różnych  omówione zostały następujące problemy :

Radny Franciszek Lulek z Myślinowa zgłosił wniosek aby zwrócić się do radnych i sołtysów o wskazanie przez nich ciekawych miejsc pod inwestycje.

Sołtys wsi Przybyłowice Ryszard Urban w imieniu rodziców dzieci podziękował za zorganizowanie ferii zimowych i objęcie opieką również ich dzieci.

Radna Jolanta Dubińska raz jeszcze poprosiła o  pilne załatwienie sprawy dot. umocowania rynny na budynku świetlicy w Pomnocnem.

 

Sołtys wsi Pomocne Robert Laszczyk zgłosił wniosek o powołanie Komisji szacującej szkody powstałe przez zwierzynę leśną. Rolnicy twierdzą, że firma, która szacuje szkody jest nieuczciwa wobec nich.

Wójt Gminy oświadczył ,że zorientuje się  jakie są możliwośći  udziału urzędu w  tych  sprawach.

Radny Franciszek Rudziec  zgłosił konieczność wymiany płyt i wykładziny  do wymiany podłogi na świetlicy w Słupie.

Wójt Gminy oznajmił, że płyty paździerzowe i  wykładzina zostaną zakupione do świetlicy.

Radny Jan Krupiński – w związku z odstąpieniem od kupna świetlicy w Sichowie  z jakich pomieszczeń rada sołecka, czy mieszkańcy wsi będą korzystać w przypadku konieczności spotkania się.

Wójt Gminy wyjaśnił, że  po adaptacji mieszkań w budynku Nr 110 w Męcince przeniesie rodzinę Rutków z budynku p. byłej szkole w Sichowie. Budynek sprzeda, za który zamierza uzyskać min. 60.000,00 zł.

Zamierza skorzystać z  gotowego projektu, dodatkowe środki pozyskać , przy zaszeregowaniu obiektu jako sportowego, drewno na więźbę dachową pozyskać z Nadleśnictwa. .  I w tej kadencji byłaby jedna świetlica wybudowana wg nowego projektu.

Radny Franciszek Rudziec zgłosił wniosek, aby  upomnieć mieszkańców poprzez ogłoszenia, żeby  psy trzymali na terenie swoich posesji posesji.

Radny Edmund Sekuła  ponownie zwrócił się z zapytaniem w sprawie  garażowania autobusu w przypadku sprzedaży bazy.

Wójt Gminy wyjaśnił, że w sprawie tej  nie ma jeszcze jasnego rozeznania co do przyszłego włąściciela i być może nadal będzie można trzymać autobus w garażu na bazie.

Sołtys wsi Małuszów Zbigniew Koźbiał zabrał głos w sprawie   odpowiedzi na zgłaszane wnioski , otrzymuje się odpowiedź, że będą wstawione szyby w obudowie przystanku w Małuszowie w terminie do dnia 25 stycznia b.r.  ale  pozostało to tylko zrobione na papierze.

Sołtys wsi Chełmiec Maria Dobrydnio zwróciła się z zapytaniem w sprawie do kogo należy sprzątanie przystanków w poszczególnych miejscowościach. 

Wójt Gminy wyjaśnił, że należało będzie wynegocjować odpowiednią umowę w tej sprawie  z PKS Jawor, który korzysta z przystanków, będących własnością Gminy.

Radna Jolanta Dubińska  zwróciła się z zapytaniem  na jakiej zasadzie był dobór pracowników interwencyjnych.

Wójt Gminy oznajmił, że pracownicy ci przyjęci zostali do adaptacji budynku gospodarczego na mieszkania socjalne. Dlatego też wybrano ludzi posiadających umiejętności przede wszystkim murarskie i wykończeniowe budowlane.

Następnie radny Edward Bobowski poinformował obecnych, że rozopoczyna się kontaktacja buraka cukrowego , wg  ustaleń można będzie zakontraktować buraki w ilości średniej z pięciu ostatnich lat.

 

 

Punkt 7  . Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych .

 

Wójt Gminy wyjaśnił, że otrzymała Gmina pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska   w wysokości 200 tys.zł. na budowę tranzytu wody Piotrowice – Męcinka.

Radny Edward Bobowski ponownie zwrócił się z prośbą o  spowodowanie  udrożnienia przepływu  wody pod mostkiem k/ szkoły w Piotrowicach. Poinformował przy tym, że włąściciel posesji przy której znajduje się mostek i który zakopuje rów w tym miejscu wezwany został  do udrożnienia rowu przez urząd starosty.

Wójt Gminy wyjaśnił, że zatrudnieni pracownicy na roboty interwencyjne z uwagi na niskie temperatury pracowali w Urzędzie Gminy.

Nie zna dokładnie zgłoszonych zadań do realizacji w pierwszej kolejności, należy ustalić więc z Panem  Brzozowskim,  kiedy będzie mgło być wykonane to zadanie.

 

Punkt 8. Zamknięcie sesji.

 

Przewodniczący Rady Gminy stwierdził  wyczerpanie porządku dziennego sesji.

Podziękował  Radnym i zaproszonym gościom za udział w obradach.

Stwierdził zamknięcie szóstej   zwyczajnej   sesję Rady Gminy Męcinka.

 

Protokołowała :                                                   

                Małgorzata Rodzeń    

 Przewodniczący  Rady Gminy:

                Stanisław Prędkiewicz

 

 

 

wersja do wydruku

 



   Panel aktualizacyjny